Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odnawiajcie tę łaskę

– Koncentrujemy się słusznie na naszych wiernych, ale trzeba być również duszpasterzami dla siebie nawzajem. Musimy mieć poczucie odpowiedzialności jedni za drugich, jak w rodzinie – mówił bp K. Nitkiewicz podczas spotkania

Ponad 150 kapłanów przybyło do parafii św. Barbary w Tarnobrzegu na doroczny dzień modlitw o świętość kapłanów. Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu. – Nieustannie musimy uświadamiać sobie fakt, że posługując jako kapłani, mamy nie tylko prowadzić innych do zbawienia, ale także dbać o własne uświęcenie i zbawienie – mówił ks. prał. Stanisław Bar, diecezjalny ojciec duchowny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup senior Edward Frankowski. W homilii ks. Krzysztof Golas, diecezjalny duszpasterz młodzieży diecezji rzeszowskiej, mówił o cechach świętości kapłańskiej w perspektywie posługi duszpasterskiej. Drugą cześć spotkania rozpoczął bp Krzysztof Nitkiewicz, który wyrażając uznanie dla zaangażowania duszpasterskiego w parafiach, zachęcił kapłanów, aby wszelkie działania i inicjatywy polecali w modlitwie Bogu. Zaapelował również o budowanie zdrowych relacji na plebanii i w dekanacie. Następnie spotkanie formacyjne poprowadził Lech Dokowicz, reżyser i producent filmowy, który poprzez osobiste świadectwo nawrócenia wskazał zebranym istotną rolę kapłaństwa w trosce o zbawienie wiernych.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma