Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bezpieczne szlaki

Dwie rowerowe trasy pokonali uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Realizując projekt niżańskiego powiatu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, najpierw pokonali trasę z Krzeszowa do Kuryłówki. Był to Szlak Czterech Kultur.

- Nazwa tego szlaku jest związana z położeniem na nim obiektów sakralnych, związanych z czterema obrządkami religijnymi dawnej Rzeczpospolitej: trzema odłamami chrześcijaństwa - katolicyzmem, prawosławiem i kościołem unickim (wyznaniem grekokatolickim) oraz z dziedzictwem żydowskim - mówi Mirosława Daśko, sekretarz powiatu niżańskiego.

Druga trasa wiodła przez Roztocze. Szlak Roztoczański łączy bowiem najciekawsze miejscowości turystyczne, takie jak Zwierzyniec, Krasnobród i okolice Suśca.

- Celem obu wyjazdów było inicjowanie wspólnych działań aktywizujących uczniów w temacie bezpieczeństwa i porządku publicznego, w szczególności w zakresie ograniczenia dostępu niepełnoletnim do narkotyków, dopalaczy oraz alkoholu - dodała sekretarz powiatu.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma