Nowy numer 2/2021 Archiwum

Innowacyjna szkoła

Złoty i srebrny medal uczniów RCEZ w Nisku.

Paweł i Piotr Żurawscy oraz Wojciech Pawłowski zdobyli złoty i srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017. Uczniowie RCEZ zaprezentowali tam innowacyjny projekt pt. „Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej”. Opiekunem projektu był nauczyciel tej szkoły Marian Chrapko.

- Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące projekty innowacyjne i wynalazcze. Na wystawie swoje osiągnięcia pokazują zarówno instytuty badawcze, uniwersytety czy politechniki, jak również przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do tej grupy dołączają również uczniowie niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej - wyjaśnił z dumą Wacław Piędel, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Podczas tej samej wystawy srebrny medal zdobył również Łukasz Żak z pracę pt. „Niekonwencjonalne zabezpieczenie samochodów”.

Na Wystawie Wynalazków IWIS prace przedstawiane są w 20 kategoriach, poczynając od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny, aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama