Nowy numer 46/2018 Archiwum

Innowacyjna szkoła

Złoty i srebrny medal uczniów RCEZ w Nisku.

Paweł i Piotr Żurawscy oraz Wojciech Pawłowski zdobyli złoty i srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2017. Uczniowie RCEZ zaprezentowali tam innowacyjny projekt pt. „Bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej”. Opiekunem projektu był nauczyciel tej szkoły Marian Chrapko.

- Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące projekty innowacyjne i wynalazcze. Na wystawie swoje osiągnięcia pokazują zarówno instytuty badawcze, uniwersytety czy politechniki, jak również przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do tej grupy dołączają również uczniowie niżańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej - wyjaśnił z dumą Wacław Piędel, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Podczas tej samej wystawy srebrny medal zdobył również Łukasz Żak z pracę pt. „Niekonwencjonalne zabezpieczenie samochodów”.

Na Wystawie Wynalazków IWIS prace przedstawiane są w 20 kategoriach, poczynając od ekologii i ochrony środowiska, przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny, aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy