Nowy numer 42/2018 Archiwum

Będzie tablica

Od soboty 28 października trwa kwesta na dwóch stalowowolskich cmentarzach.

Pieniądze na odnowę zabytkowych grobowców zbierają zarówno członkowie Fundacji Przywróćmy Pamięć, jak i osoby z zaprzyjaźnionych organizacji, w tym ZHP, ZHR, Strzelec, Sokół, GRH Zakłady Południowe, a także radni oraz liczne grono wolontariuszy. Każda z kwestujących osób oprócz charakterystycznej puszki ma również identyfikator.

- Nie wiemy jeszcze, jakie nagrobki będziemy chcieli odnowić w następnym roku. Jesteśmy natomiast w trakcie przygotowania kosztorysu i projektu tablic z historią cmentarza wojennego i podaniem nazwisk wszystkich, którzy tam spoczywają, a udało nam się ich zidentyfikować. A jest to ponad 800 poległych żołnierzy spoczywających na cmentarzu wojennym w Rozwadowie - zapewnił Witold Adamski z Fundacji Przywróćmy Pamięć.

Fundacja, oprócz pieniędzy pozyskanych z kwesty, będzie się też starać o fundusze z Urzędu Miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy