Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych od 27 października do 2 listopada policja prowadzi działania pod hasłem "Znicz 2017", które mają zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.

Policjanci szczególnie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy.

Powiat sandomierski

W Sandomierzu kierujący muszą być przygotowani na tymczasowe zmiany oznakowań 31 października i 1 listopada. Na ul. Lubelskiej - droga W777 i K77 w okolicy cmentarza Krukowskiego, jadąc w kierunku Lublina od skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego z ul. Lubelską (z sygnalizacja świetlną) po obu stronach (na odcinku ok. 300 m) do skrzyżowania z ul. Ogrodniczą i Młyńską, będzie obowiązywał bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju. Parkowanie będzie możliwe na parkingu, po stronie prawej, bezpośrednio przy cmentarzu.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie na ul. Długiej i ul. Dobkiewicza. Na ul. Długiej, na odcinku od ul. Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Dobkiewicza, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie na ul. Długiej będzie obowiązywał na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobkiewicza do skrzyżowania z ul. Milberta. Natomiast zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi będzie obowiązywał na ul. Dobkiewicza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Schinzla.

Przewidywane utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także na drodze krajowej 79 w miejscowościach Samborzec i Łoniów oraz na drodze powiatowej w miejscowościach Obrazów i Świątniki.

Powiat ostrowiecki

W Ostrowcu Świętokrzyskim zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały do 1 listopada (środa) do godz. 22.

Zakaz zatrzymywania pojazdów obowiązywać będzie:

- w obrębie cmentarza komunalnego przy ul. Długiej/Granicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim;

- na odcinku przy cmentarzu parafialnym przy ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim;

- na odcinku przy cmentarzu przy ul. Ostrowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim;

- w obrębie cmentarza w Szewnie przy ul. Langiewicza i Dolnej.

W Kunowie, w obrębie cmentarza przy ul. Kościelnej i Kościuszki, zostanie ograniczony ruch pojazdów oraz otwarty tymczasowo parking na placu targowym.

Powiat opatowski

W Opatowie w dniu Wszystkich Świętych obowiązywać będzie zakaz ruchu kołowego na alejce cmentarnej, natomiast ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową, obowiązywać będzie też zakaz wjazdu od strony Marcinkowic.

Wójt gminy Baćkowice podjął decyzję, że 1 listopada droga dojazdowa do cmentarza będzie drogą jednokierunkową.

W miejscowości Sobótka przy drodze K79 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.

W Opatowie na ul. Leszka Czarnego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.

W rejonie cmentarza w Iwaniskach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach drogi wojewódzkiej 757.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama