Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bliżej do A4

- Walczę, aby mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby, Tarnobrzega i całego powiatu, mogli dojechać do autostrady A4 w zaledwie pół godziny - mówi Krzysztof Pitra.

W imieniu władz powiatu tarnobrzeskiego list intencyjny w sprawie budowy łącznika autostradowego podpisał wicestarosta Krzysztof Pitra. Podpisy złożyli również samorządowcy z powiatów: kolbuszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. List, podpisany pomiędzy urzędem marszałkowskim a przedstawicielami powiatów, przy udziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, dotyczy zasad i warunków współpracy przy przygotowaniu zadania pod nazwą: budowa nowego węzła autostrady A4 - węzeł Kolbuszowa.

W ramach nowego połączenia, które ma znaleźć się na przecięciu A4 z drogą wojewódzką nr 987, przewiduje się budowę łączników zjazdowych i rond na drodze wojewódzkiej. Jego powstanie znacznie skróci dojazd do i z autostrady z powiatu tarnobrzeskiego oraz samej Kolbuszowej. Jest to duże ułatwienie dla samych mieszkańców, ale przede wszystkim ma duże znaczenie dla firm działających oraz powstających inwestycji w Podstrefie Kolbuszowa SSE EURO-PARK MIELEC. Inwestycja ta ułatwi również komunikację z północno-zachodnią częścią województwa podkarpackiego poprzez połączenie z DK 9, na trasie której znajduje się Nowa Dęba, posiadająca tereny należące do Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN.

- Możliwość dojazdu do autostrady A4 w zaledwie pół godziny, to istotna zmiana, bowiem dziś zajmuje on dwukrotnie więcej czasu. Wspólnie z innymi samorządowcami, domagam się od Rządu RP, wybudowania w Kolbuszowej łącznika autostradowego, dlatego w Rzeszowie podpisałem się pod listem intencyjnym w tej sprawie. Jestem pewien, że znacznie skrócony dostęp do autostrady A4 to nie tylko wygoda dla naszych kierowców. To także szansa na nowe inwestycje w naszej części Podkarpacia, i nowe miejsca pracy, bowiem dla przedsiębiorców liczą się także dobrze opracowane i wprowadzone w życie zastosowania logistyczne i sprawny transport - podkreśla wicestarosta Krzysztof Pitra.

Samorządy zadeklarowały, że dołożą wszelkich starań w celu przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji na realizację zadania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama