Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nagroda za wrażliwość

Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem został laureatem "Ubi Caritas".

Jest to nagroda przyznawana za wrażliwość na potrzeby osób ubogich i czynny udział w dziełach charytatywnych „Caritas” w Polsce. Burmistrz został w ten sposób uhonorowany za wieloletnie niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

- W ciągu 10 lat, we współpracy ks. Bogusławem Pituchą, dyrektorem sandomierskiej "Caritas", wyremontowaliśmy kompleks budynków po przedsiębiorstwie będącym jednym z symboli rudnickiego wikliniarstwa. Teraz na odnowionych budynkach wisi 7 tablic instytucji prowadzonych przez „Caritas” Diecezji Sandomierskiej: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Punkt Świadczenia Usług Rehabilitacyjnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Schronisko dla Bezdomnych Kobiet, Dom Samotnej Matki i Ognisko Wychowawcze ”Wędrując ku dojrzałości” - wylicza Waldemar Grochowski.

Codziennie do „Caritas” w Rudniku przybywa około 100 podopiecznych, a do pracy przychodzi blisko 50 osób. - Dzisiaj jest to miejsce opieki i udzielania pomocy wielu osobom niepełnosprawnym i potrzebującym oraz duży zakład pracy - dodał burmistrz.

Coroczna gala „Ubi Caritas” to ogólnopolska inicjatywa ekumeniczna „Caritas” Polska, prawosławnego Eleos i dwóch ewangelickich Diakonii. Nagrody „Ubi Caritas” zostały wręczone już po raz szesnasty w Teatrze Kamienica w Warszawie. Uroczystość prowadził Przemysław Babiarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama