Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nowe skrzydło dla Sokoła

Rozpoczęła się rozbudowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.

Prace potrwają cały rok. Inwestycja kosztować będzie 7,8 mln zł, w tym 2 mln to unijne dofinansowanie.

Za te pieniądze dobudowana będzie część północno-zachodnia centrum oraz przebudowana i wyremontowana część obecna.

 

Po przebudowie w „Sokole” powstaną pracownie: muzyczna, fotograficzna, plastyczna oraz sale taneczna i multimedialna. Projekt zakłada również utworzenie foyer, które zaadoptowane będzie na cele wystawiennicze.

 

Zmodernizowana zostanie scena i sala widowiskowa, które wyposażone będą w nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie, kurtyny, mechanizm do scenografii oraz zaplecza magazynowo-garderobiane.

 

Wyeliminowane zostaną również bariery architektoniczne uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do budynku (podjazd, wydzielone miejsca parkingowe, toaleta dla niepełnosprawnych).

 

Plac obok budynku będzie wyposażony w elementy małej architektury, elewacja zyska podświetlenie, powstanie parking na 25 miejsc.

 

NCK „Sokół” mieści się obecnie w budynku, który wzniesiono jeszcze w 1904 roku. W przeszłości był siedzibą niżańskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół, a później mieściło się w nim kino.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy