GN 47/2020 Archiwum

Stalowa Wola nadal w szoku

43 osoby skorzystały do tej pory z pomocy psychologa po piątkowym szaleńczym ataku nożownika w galerii Vivo w Stalowej Woli.

Poinformowała o tym na dzisiejszej konferencji prasowej Katarzyna Rogala, dyrektor stalowowolskiego Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Porad 24 godziny na dobę udzielają psychologowie oraz terapeuci w Stalowej Woli, Gorzycach i Rudniku nad Sanem. Od 9.00 do 17.00 działa też punkt wsparcia w galerii Vivo.

Z danych podanych przez starostę powiatu stalowowolskiego Janusza Zarzecznego wynika, że siedmioro rannych przebywa jeszcze w szpitalach w Stalowej Woli, Nisku, Sandomierzu, Tarnobrzegu i Rzeszowie. Są to osoby w wieku od 16 do 38 lat. Czworo z nich jest w stanie ciężkim, a jedna, w Rzeszowie - w skrajnie ciężkim.

Stalowa Wola nadal w szoku   Lucjusz Nadbereżny podziękował wszystkim służbom ratowniczym Andrzej Capiga /Foto Gość Podczas akcji ratunkowej zaangażowanych było 9 karetek pogotowia oraz 6 zastępów straży pożarnej.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podziękował za sprawną akcję wszystkim ratowniczym służbom oraz ludziom dobrej woli, w tym dwóm żołnierzom po cywilu, którzy pomagali ratownikom medycznym w akcji ratunkowej.

Prezydent zapowiedział także finansową pomoc miasta dla szpitala w Stalowej Woli oraz wyposażenie 10 nowych elektrycznych autobusów miejskich w defibrylatory.

Stalowa Wola nadal w szoku   Na konferencję przybyli lekarze oraz ratownicy, którzy ratowali ofiary ataku Andrzej Capiga /Foto Gość Przedstawiciel galerii Vivo wyraził współczucie ofiarom ataku, ale nie chciał odpowiedzieć na pytania dziennikarzy (tłumacząc się dobrem prowadzonego śledztwa) co do roli, jaką w zatrzymaniu sprawcy odegrali pracownicy ochrony galerii. A raczej jej braku.

Stalowa Wola nadal w szoku   Sprawą nadal interesują się wszystkie media Andrzej Capiga /Foto Gość Na budynku Vivo zawieszono obniżone do połowy czarne flagi. Mieszkańcy składają znicze i kwiaty przez wejściem do galerii. Ktoś postawił zdjęcie zabitej kobiety.

Więcej, w tym wypowiedzi sąsiadów zmarłej mieszkanki Grębowa, w papierowym wydaniu "Gościa Sandomierskiego" na 5 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama