Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wyśpiewali sukces

Ze Złotym Dyplomem wrócił do Stalowej Woli chór Gaude Vitae.

Chór wziął bowiem z powodzeniem udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chórów im. Kazimierza Fobera w Bielsku Białej.

Zespół zdecydował się na udział w międzynarodowej rywalizacji chórów seniora po bardzo udanych występach na ogólnokrajowych konkursach i w Budapeszcie na Węgrzech. Festiwal w Bielsku Białej to od lat impreza o wielkiej renomie, bardzo wysokim, profesjonalnym wręcz poziomie wykonawców oraz niezwykle surowym, wymagającym jury.

I tym surowym wymaganiom chór sprostał bez problemu. Jego dziesięciominutowy program tak się sędziom spodobał, iż postanowili nagrodzić go Złotym Dyplomem. Został on wręczony zaskoczonym chórzystom ze Stalowej Woli podczas uroczystej gali.

- A my nie śmieliśmy marzyć nawet o Dyplomie Brązowym - na gorąco skomentowała sukces Ewa Woynarowska, chórmistrzyni Gaude Vitae.

Gaude Vitae został także zaproszony do udziału w koncercie laureatów Konkursów Chóralnych, który w pierwszym kwartale 2018 roku zorganizuje Akademia Muzyczna w Katowicach im. K. Szymanowskiego wraz z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr.

- To wielka sprawa. Kolejne wyzwanie i duży honor jednocześnie. Trudno też sobie wyobrazić lepszą promocję dla naszego miasta. Chcemy wyjść temu zadaniu naprzeciw. Mam wiele wdzięczności dla moich podopiecznych, że pomimo ograniczeń wywołanych wiekiem, stanem zdrowia i sytuacją życiową nadal chcą tak wiele z siebie dawać, tak mocno pracować. Trzeba to docenić- dodała pani Ewa.

Festiwal przebiegał pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy