Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klasa na walizkach

Jedyną na Podkarpaciu klasę obsługi turystycznej uruchomił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.

Patronat nad nią objęło Biuro Podróży Rainbow.

- Specjalnością klasy jest animacja czasu wolnego. Obecnie uczęszcza do niej 28 osób. Na wiosnę biuro zapewni im szkolenia i będzie rekrutowało do pracy na wakacjach - powiedział Paweł Ciołkosz, dyrektor ZSP nr 3 im. Jan III Sobieskiego w Stalowej Woli.

- Jest to bardzo ciekawy kierunek. Pozwali nam dużo świata zwiedzić, nawet już po pierwszym roku, przede wszystkim Hiszpanię, Grecję i Włochy. Rainbow też zapewnia nam pracę jako animator lub pilot wycieczek. W przyszłości chciałabym otworzyć własne biuro turystyczne - mówi Kinga, uczennica klasy obsługi turystycznej.

Ekonomik   Ekonomik
Szkoła zyska nowy, bardziej estetyczny wygląd
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Mamy zajęcia na siłowni z fitness. Uczymy się też obowiązkowo angielskiego i niemieckiego oraz dodatkowo włoskiego - dodała jej koleżanka Aleksandra.

Paweł Ciołkosz jest też bardzo zadowolony z tegorocznego naboru do popularnego ekonomika; zamiast bowiem sześciu pierwszych klas, szkoła otworzyła siedem.

Obecnie naukę pobiera w niej 564 uczniów. Od tego roku szkolnego uczą się już w zmodernizowanym budynku. Za ponad 700 tys. złotych, w tym prawie 482 tysięcy to dofinansowanie z funduszy unijnych szkołę ocieplono, wymieniono drzwi, zamontowano rolety, oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną. Systematycznie zagospodarowywane jest też otoczenie: nowe ogrodzenia, kwiatowe rabaty, ozdobne krzewy.

Ekonomik   Ekonomik
Paweł Ciołkosz ma powody do zadowolenia
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Prace rozpoczęliśmy na wiosnę w ramach projektu termomodernizacji oświatowych budynków. Była to dla nas ważna inwestycja, ponieważ szkoła przyciąga sporo młodzieży, bo kształci w zawodach, w których jest później praca - dodał Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama