Nowy numer 38/2018 Archiwum

Krab przyciągnął uwagę

Huta „Stalowa Wola” zaprezentowała się targach obronnych i zbrojeniowych "Arms and Security 2017” na Ukrainie.

Targi odbyły się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie, a huta pokazała aramtohaubicę Krab. Pierwszego dnia imprezy jej stoisko obejrzeli sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Polski Bartosz Kownacki, a także minister Obrony Narodowej Ukrainy gen. Stepan Połtorak.

- Krab cieszył się największym zainteresowaniem Ukraińców. 155-milimetrowa armatohaubica to najpotężniejsze działo, jakim dysponują polscy artylerzyści. Krab uznawany jest za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski. Ważący ponad 40 ton gąsienicowy kolos jest w stanie wystrzelić na odległość około 40 km nawet sześć pocisków na minutę - powiedziała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma