Nowy numer 38/2018 Archiwum

Debatować po oxfordzku

Bezpieczna młodość w gminie Zaleszany to projekt realizowany przez blisko 60 uczniów.

Są to głównie młodzi ludzie z klas siódmych szkół podstawowych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych ze w szkół w Turbi, Zbydniowie oraz Zaleszanach.

- Na realizację projektu gmina Zaleszany pozyskała blisko 15 tys. złotych z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2016 i 2017 - mówi Sebastian Nabrzeski, sekretarz w Urzędzie Gminy Zaleszany.

- W ramach projektu młodzież weźmie udział w cyklu szkoleń, w których przy pomocy doświadczonego trenera podniesie kompetencje społeczne w zakresie debatowania. Po szkoleniu odbędą się eliminacje szkolne drużyn, które wyłonią zwycięskie zespoły uczniów, a te z kolei staną w szranki podczas Gminnych Debat Oxfordzkich. Dla zwycięzców czekają nagrody, zaś tematami przewodnimi w debatach będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób młodych w gminie Zaleszany - wyjaśnia Katarzyna Sabat, koordynator projektu.

Napiszą też teatralne scenariusze   Bezpieczeństwo
Napiszą też teatralne scenariusze
UG Zaleszany
Projekt przewiduje także działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki - wolności od używek, dopalaczy, narkotyków, alkoholu i papierosów - oraz zabawę w teatr profilaktyczny.

- Autorskie scenariusze dram teatralnych o zabarwieniu profilaktycznym zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Bezpiecznej Młodości, gdzie na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody - dodaje pani Katarzyna.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma