Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pedagogika oblegana

182 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki na Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli.

Ślubowanie złożyli studenci pierwszego roku prawa, pedagogiki, inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska.

Jednym z nich był mieszkaniec Stalowej Woli, Wojciech Przyłuski. - Będę studiował na inżynierii materiałowej, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku. Ponadto, co też jest bardzo ważne, będę studiował na miejscu - powiedział świeżo upieczony student.

Oni reprezentowali studencką brać   KUL
Oni reprezentowali studencką brać
Andrzej Capiga /Foto Gość
W auli im. Solidarności dziekan Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli prof. dr hab. Andrzej Kuczumow złożył sprawozdanie z pracy w ubiegłym roku.

- Oprócz 182 studentów pierwszego roku, przyjęliśmy także ponad 50 słuchaczy studiów podyplomowych. Niestety, nie udało się nam zwerbować pełnej obsady na kierunku praca socjalna. Nadal największą popularnością cieszy się pedagogika, większą nawet niż prawo - zauważył dziekan.

Wojciech Przyłuski, student I roku inżynierii materiałowej   KUL
Wojciech Przyłuski, student I roku inżynierii materiałowej
Andrzej Capiga /Foto Gość
Przybyli na rozpoczęcie roku akademickiego wysłuchali też wykładu dr. inż. Witolda Adamowskiego - „Infrastruktura krytyczna państwa - specjalizacja wydziału jako impuls rozwoju”.

Obecnie na Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli studiuje ok. 800 studentów.

Inaugurację poprzedziła Eucharystią w kościele pw. Jana Pawła II (akademickim).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy