Nowy numer 42/2018 Archiwum

To aniołki

Eucharystią w kościele Trójcy Przenajświętszej rozpoczął się w Stalowej Woli Dzień Dziecka Utraconego.

Przewodniczył jej dziekan stalowowolski ks. Krzysztof Kida, słowo Boże do zgromadzonych skierował natomiast ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz parafii pw. Jana Pawła II.

- Dziękujemy Bogu że doczekaliśmy czasów, iż możemy godnie pochować te dzieci. ...Te dzieci są jak aniołki, które wstawiają się za nami u Boga. Prośmy ich o pomoc - powiedział proboszcz.
Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Kida   Dziecko utracone
Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Kida
Jadwiga Zynwala
Dziś w grobie dziecka utraconego na stalowowolskim cmentarzu komunalnym pochowano 8 dzieci.

Rok temu odbył się pierwszy taki pogrzeb i wtedy pochowano siedmioro dzieci, które nie zostały odebrane przez rodziców ze szpitala w Stalowej Woli. W sumie w dwóch grobach, nowym i starym, spoczywa już około 80 dzieci.

W białej trumnie spoczęło ośmioro dzieci   Dziecko utracone
W białej trumnie spoczęło ośmioro dzieci
Jadwiga Zynwala
- Grób dziecka utraconego jest zawsze bardzo zadbany. Za każdym razem kiedy tam przychodzę pali się znicz, są kwiaty - zapewnia Jadwiga Zynwala z Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli.

Oba pochówki zorganizowało Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Szpital Specjalistyczny oraz spółka „Memento”.

W Stalowej Woli rodzicie, którzy utracili dziecko są pod ciągłą opieką Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Raz do roku centrum organizuje dla nich dni skupienia. Zdaniem Jadwigi Zynwali, takie spotkania pozwalają rodzicom, którzy utracili dziecko szybciej dojść do siebie po przeżytej traumie, podpowiedzieć im, jak mogą sobie z tą rodzinną tragedią poradzić.

Przy grobie modliły się też dzieci   Dziecko utracone
Przy grobie modliły się też dzieci
Jadwiga Zynwala
W sandomierskiej diecezji groby dziecka utraconego znajdują się także w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Staszowie oraz Racławicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy