Nowy numer 46/2018 Archiwum

Stolica świata?

40 plansz pokazujących historyczne dzielnice Stambułu można od dziś oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Otwarto tam bowiem wystawę pt. "Ponadczasowy Stambuł" Mustafy Dedeoglu.

Prace, które się na nią składają, odzwierciedlają wyjątkową atmosferę Stambułu. Choć miasto to przez stulecia gościło wiele kultur, jego majestatyczna sylwetka pozostaje wciąż niezmienna.

Zdjęcia, w większości czarno-białe, przedstawiają głównie historyczne dzielnice Stambułu i portrety ich mieszkańców.

- Chcemy promować Stambuł, miasto które naprawdę warto zobaczyć, miasto na pograniczu wielu kultur i dwóch kontynentów. Napoleon Bonaparte powiedział kiedyś, że jeśli kiedykolwiek powstanie światowe imperium, jego stolicą będzie właśnie Stambuł - powiedział dr hab. Ozturk Emiroglu z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie.

Mustafa Dedeoglu urodził się w 1978 roku w Stambule. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej oraz średniej. Ukończył inżynierię przemysłową na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Następnie wrócił do rodzinnego Stambułu, gdzie od 2006 roku zajął się fotografią, która stała się jego życiową pasją.

Wystawę, którą zorganizowała ambasada Republiki Turcji wraz z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie, można oglądać do 30 października.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy