Nowy numer 42/2018 Archiwum

Właściwa oprawa

Sceny teatralne w Chmielowie i Cyganach otrzymają kotary z prawdziwego zdarzenia.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie kończy bowiem projekt, dzięki któremu sceny w jego wiejskich filiach w Wiejskim Centrum Kultury w Chmielowie oraz Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach otrzymają nowe sceniczne kotary.

- Teraz występy artystyczne w Nowej Dębie, Chmielowie i Cyganach, wzbogacają najważniejsze wydarzenia kulturalne, społeczne i historyczne w gminie. Nowa Dęba będą wreszcie miały właściwą oprawę sceniczną. Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej zachęci do obcowania z kulturą zarówno naszych widzów, jak i lokalnych artystów w każdym wieku - powiedział Krystian Rzemień, dyrektor SOK w Nowej Dębie.

...i Cyganach   Teatr
...i Cyganach
Magdalena Kupiec
W obecnym sezonie w Nowej Dębie odbywa się ponad 50 różnorodnych zajęć tygodniowo, natomiast w wiejskich filiach SOK - ponad 20. Są to więc zajęcia taneczno-ruchowe, teatralne-kabaretowe, muzyczne, literackie, plastyczne i hobbystyczne. Korzysta z nich około 800 osób, w tym dzieci, młodzież, dorośli i spora grupa seniorów.

- Niebawem Nową Dębę, Chmielów i Cygany czekają imprezy towarzyszące promocji nowych scen - dodał dyrektor.

Projekt został dofinansowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy