Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pokażą siłę Różańca

Prawie 300 osób zapowiedziało swój udział w Różańcu na granicy parafii.

13 października, w ostatnim dniu fatimskich objawień, organizuje go parafia pw. Jana Pawła II (akademicka) w Stalowej Woli.

- Do zorganizowania Różańca na graniach naszej parafii zainspirował mnie zarówno Różaniec na graniach państwa, jak i film "Teraz i w godzinę śmierci..." o Różańcu Wydawnictwa Rafael, który niedawno widziałem w kinie - powiedział ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz parafii pw. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Różaniec poprzedzi Eucharystia w parafialnym kościele, która rozpocznie się o godz. 19. Po niej, około 20.30, chętni, którzy zgłosili się do jego odmawiania ustawią się w grupach, po dwie, trzy osoby, wzdłuż ważniejszych ulic parafii. Modlitwa zakończy się wyśpiewanym lub wyrecytowanym już indywidualnie Apelem Jasnogórskim.

- Celem naszej różańcowej modlitwy będzie dziękowanie Bogu za opiekę nad parafią, przepraszanie za popełnione grzechy, prośba o pomoc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej - dodał proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy