Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dzień Anioła

Zorganizowali go wspólnie Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Trześni.

Podczas całodziennej imprezy wręczono między innymi nagrody w II edycji konkursu plastycznego „Trześniowskie Anioły”. Tym razem zadaniem uczniów było wykonanie witrażu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najładniejsze witraże zrobili: Róża Lewandowska, Maja Bujak, Kinga Chołody i Aleksandra Komada. Wybrano także najpiękniejsze anielskie przebranie.

Autorzy najładniejszych witraży otrzymali nagrody   Dzień Anioła
Autorzy najładniejszych witraży otrzymali nagrody
Andrzej Capiga /Foto Gość
Następnie barwny anielski orszak przemaszerował przez Trześń, rozdając „dobre życzenia”.

Anielski występ   Dzień Anioła
Anielski występ
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Trześniowskie Anioły to lokalny symbol. Nawiązują one do polichromii, które zdobią kościół w Trześni. Wśród malowideł wykonanych na ścianach świątyni jest jedna znacząca, przedstawiająca aniołów stróżów chroniących osoby stojące przy brzegu Trześniówki - wyjaśniła Monika Zając, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Gorzycach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy