Nowy numer 46/2018 Archiwum

Idźmy naprzód z nadzieją

Pod takim właśnie hasłem przebiegał w Stalowej Woli Dzień Papieski.

Spotkali się na nim przedstawiciele 16 spośród 48 szkół z sandomierskiej diecezji, które noszą imię Jana Pawła II.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele Opatrzności Bożej. Przewodniczył jej ks. Robert Utnik, diecezjalny opiekun szkół noszących imię Jana Pawła II.

Eucharystii przewodniczył ks. Robert Utnik   Dzień Papieski
Eucharystii przewodniczył ks. Robert Utnik
Andrzej Capiga /Foto Gość
Słowo Boże do zgromadzonych uczniów i nauczycieli skierował zaś ks. Grzegorz Staszczak, katecheta z PSP nr 12 w Stalowej Woli.

- Proszę was, abyście to całe duchowe dziedzictwo, któremu na imię Jan Paweł II jeszcze raz przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością - powiedział katecheta.

Część artystyczna odbyła się w PSP nr 12   Dzień Papieski
Część artystyczna odbyła się w PSP nr 12
Andrzej Capiga /Foto Gość
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Ireny Nadbereżnej, którego myślą przewodnią było hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. W części artystycznej natomiast wystąpili laureaci VII Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotyczno - Religijnej w Potoczku i Diecezjalnego Przeglądu Sztuk Teatralnych w Woli Rzeczyckiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy