Nowy numer 46/2018 Archiwum

Strofy nie tylko białe

130 wierszy napisanych przez 65 uczniów szkół różnych szczebli wpłynęło na XVII Konkurs Poetycki "Moja Mała Ojczyzna".

Zorganizowała go Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli razem ze starostwem powiatowym i Liceum Ogólnokształcące im. KEN.

- Poziom wierszy był różny; były słabe, ale też i takie, które świadczyły o dużym już kunszcie autora. Były rymowanki i wiersze białe. Osobiście radzę młodym adeptom poezji pisać tylko białe, bo w ten sposób mogą polepszyć technikę pisania - radził Grzegorz Męciński, przewodniczący jury a zarazem poeta.

Pierwsze wywiady   Konkurs
Pierwsze wywiady
Andrzej Capiga /Foto Gość
W kategorii szkoły podstawowe komisja najwyżej oceniła wiersze Kariny Majerskiej z PSP nr 3. Wśród gimnazjalistów zwyciężyły (obecnie uczennice PSP nr 12) Izabela Chyła i Małgorzata Sobkiewicz. Hubert Stępień, uczeń LO im. KEN z kolei otrzymał wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.

Rodzice i dziadkowie uwieczniali wszystko na zdjęciach   Konkurs
Rodzice i dziadkowie uwieczniali wszystko na zdjęciach
Andrzej Capiga /Foto Gość
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. W części artystycznej wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli: Anna Patron (flet) i Gabriela Obara (śpiew). Na pianie akompaniował im Ryszard Marchewka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy