Nowy numer 46/2018 Archiwum

Gaudium, czyli radość

40 lat śpiewa już Męski Chór "Gaudium" przy parafii św. Floriana w Stalowej Woli.

W 1977 r. założyli go ks. Jan Kozioł, obecnie proboszcz senior parafii św. Floriana, oraz długoletni organista tej parafii Marian Popek.

Na początku było to zaledwie kilkunastu mężczyzn, którzy występowali pod batutą Mariana Popka, a po jego śmierci - Romana Ciby. Od 1995 r. chórem, który liczy dziś ok. 40 osób, opiekuje się jego córka - Jadwiga Ciba-Powęska.

Eucharystii przewodniczył ks. Jan Kozioł   Eucharystii przewodniczył ks. Jan Kozioł Andrzej Capiga /Foto Gość - Wykonujemy przede wszystkim pieśni religijne, w tym kolędy. Ponadto w repertuarze mamy pieśni o charakterze świeckim, w tym patriotyczne, okolicznościowe, wojskowe, partyzanckie, ludowe, a także niektóre chóralne partie operowe - wylicza Augustyn Kanach, chórzysta, który w Gaudium śpiewa od początku jego istnienia.

Swój jubileusz chór uczcił w kościele Miłosierdzia Bożego Eucharystią, której przewodniczył ks. Jan Kozioł.

Po Eucharystii był uroczysty koncert.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy