Nowy numer 47/2020 Archiwum

To jest nasz skarb

Tytuł ambasadora Stalowej Woli otrzymała Dorota Kośmicka, urodzona w hutniczym grodzie producentka filmowa i telewizyjna.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, a ten zaszczytny tytuł wręczył Dorocie Kośmickiej prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

- Proszę o uczynienie nam honoru i przyjęcie misji głoszenia idei człowieka ze Stalowej Woli - utalentowanego, wykształconego i dążącego do stałego rozwoju. Uznając ogromny wkład w rozwój naszego miasta, z nadzieją na jego kontynuację, nadaję pani tytuł ambasadora Stalowej Woli - powiedział prezydent.

Wzruszona Dorota Kośmicka podziękowała w szczególności Maciejowi Zakościelnemu za wysunięcie jej kandydatury.

To jest nasz skarb   Dorota Kośmicka została "przepytana" przez Macieja Kościelnego Andrzej Capiga /Foto Gość - To - skąd jesteśmy, jak wychowujemy nasze dzieci, dokąd w życiu dążymy - wynieśliśmy z rodzinnego domu. Dlatego ważne są dla nas nie tylko filmy, które oglądamy, czy czerwone dywany, po których chodzimy, ale także cmentarze, kościoły, to wszystko, co tutaj, w Stalowej Woli, jest. To jest nasz skarb, który mamy w sercu - powiedział Dorota Kośmicka.

Zawodu uczyła się u najlepszych. Pracowała między innymi przy produkcji kultowego już serialu "Seks w wielkim mieście". W swojej bogatej karierze współpracowała ze stacjami HBO, TVN i TVP oraz przy takich hitach filmowych jak: "Quo Vadis", "Nigdy w życiu", "Vinci", "Operacja Samum", "Szczęśliwego Nowego Yorku" czy "Sezon na leszcza".

To jest nasz skarb   Zaśpiewał Pałacyk Michla Andrzej Capiga /Foto Gość Jej najnowszą produkcją jest serial "Diagnoza" z Mają Ostaszewską i Maciejem Zakościelnym, który swoją premierę miał 5 września w stacji TVN.

Uroczystość uświetnił, nagradzany wieloma bisami, występ Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Edwarda Horoszko oraz zespołu Pałacyk Michla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama