Nowy numer 50/2018 Archiwum

Jaśniej i cieplej

Prawie 1,4 mln złotych kosztowała modernizacja Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doradztwa Zawodowego w Stalowej Woli.

- Naszym celem było stworzenie dobrych warunków do kontynuowania nauki dla młodych, ale już dorosłych osób. Rok temu w tym samym budynku wymieniliśmy instalację centralnego ogrzewania, w tym natomiast zakończyliśmy jego termomodernizację - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja została zrealizowana w ciągu dwóch lat w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014 - 2020. Kosztowała prawie 1,4 mln złotych, z czego 62 proc. to unijne dofinansowanie.

Informacji udzielali Alicja Mach i Janusz Zarzeczny   CKU
Informacji udzielali Alicja Mach i Janusz Zarzeczny
Andrzej Capiga /Foto Gość
- W tym roku ociepliliśmy ściany i dach, wymieniliśmy stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne, oświetlenie na ledowe oraz zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, co sprawi iż możemy, na swoje potrzeby, wytwarzać energię elektryczną - dodała Alicja Mach, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia w stalowowolskim starostwie.

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli naukę pobiera obecnie ponad 500 uczniów w Szkole Podstawowej dla Dorosłych, Gimnazjum dla Dorosłych, Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz Szkole Policealnej dla Dorosłych.

Nowa sala kosmetyczna   CKU
Nowa sala kosmetyczna
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Prowadzimy także zawodowe kursy w takich między innymi zawodach, jak fryzjer, florysta, kucharz, cukiernik czy sprzedawca. Słuchacze Szkoły Policealnej zaś są objęci projektem „Powiat stalowowolski stawia na zawodowców” - uzupełniła Maria Piekarz, dyrektor CKU w Stalowej Woli.

W budynku CKU przy ul. Hutniczej swoją siedzibę znalazła także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy