Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pod wpływem chwili

Ryszard Mścisz, poeta z Jeżowego spotkał się w Stalowej Woli z młodzieżą licealną i gimnazjalną.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli”, który realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” w Stalowej Woli, a finansuje gmina Stalowa Wola.

- Projekt ma na celu promowanie muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży, obejmuje nie tylko spotkania warsztatowe młodych literatów, ale także wspólne koncerty słowno-muzyczne, edukację muzyczną i spotkania z twórcami regionu - tłumaczy Tomasz Gotkowski z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, gdzie spotkanie się odbyło.

W jego warsztatowej części młodzi ludzi mieli możliwość wzbogacić swój warsztat literacki i zadawać twórcy pytania związane techniką pisania oraz własną twórczością.

- Kiedy piszę wiersze powstają one pod wpływem chwili, nie myślę, że trafią one do określonego tomiku. Jego wydanie zajmuje więc kilka lat, proces tworzenia jest rozłożony w czasie i zależy od wielu czynników. Jeśli chodzi o prozę, satyry czy recenzje z reguły tworzę je na konkretne zamówienie - wyjaśnia Ryszard Mścisz, członek Związku Literatów Polskich, oddział w Rzeszowie.

Ryszard Mścisz zdobywał nagrody i wyróżnienia na Międzynarodowych Spotkaniach Poetów „Wrzeciono” w Nowej Sarzynie, w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O kwiat Azalii” w Leżajsku czy Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim o „Srebrne Pióro” Prezydenta Miasta Mielca. Od wielu lat twórca należy do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, a także jest stałym współpracownikiem kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie.

Ryszard Mścisz, od 2002 r. jest też opiekunem gazetki szkolnej „Post Scriptum” w Zespole Szkół w Jeżowem, jednej z najlepszych tego rodzaju w kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama