Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dzieło wielu serc

Zebrali ponad 2,5 tys. kilogramów męskiej odzieży.

Grupy Modlitwy Ojca Pio w diecezji sandomierskiej, wzorem lat ubiegłych, zorganizowały pomoc dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

- Dzieło to prowadzone przez braci kapucynów z Krakowa opiekuje się bezdomnymi służąc wszechstronną pomocą i opieką. Od pięciu lat organizujemy zbiórki odzieży dla podopiecznych tego dzieła. Pora nie jest przypadkowa, bowiem co roku 23 września wspominamy śmierć i narodzenie dla nieba naszego świętego patrona Ojca Pio - mówi Marek Spasiuk, animator diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio.

W tym roku do zbiórki włączyły się następujące wspólnoty: Janów Lubelski (parafia św. Jadwigi), Nisko ( św. Józefa), Skopanie ( Miłosierdzia Bożego), Nowa Dęba ( Matki Bożej Królowej Polski i Podwyższenia Krzyża św.), Sandomierz (św. Józefa), Lipa (Matki Bożej Częstochowskiej) oraz Stalowa Wola (św. Floriana i Zwiastowania Pańskiego).

Łącznie zebrano ponad 2,5 tys. kg odzieży męskiej.

- Na szczególną uwagę zasługuje postawa Lucyny Gołębiowskiej z Gorzyc, która przyjeżdżając przez trzy dni na triduum przed wspomnieniem św. Ojca Pio do parafii Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli za każdym razem przywoziła po kilka worków odzieży. Bardzo poruszająca sytuacja miała też miejsce w Nisku. Podczas dyżuru animatorki miejscowej wspólnoty Anny Bylickiej przyszedł do niej mężczyzna zainteresowany tą akcją, powiedział że jest biedny i samotny, ale chce wesprzeć potrzebujących i przekazał 100 zł pragnąc pozostać anonimowym - dodał wzruszony pan Marek.

Grupa Modlitwy Ojca Pio w Chrzanowie w parafii św. Jacka z racji typowo rolniczego położenia dzieli się z biednymi płodami rolnymi przekazując je dla kuchni prowadzonej przez siostry przy Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama