Nowy numer 42/2018 Archiwum

Mistrzowie rzutów karnych

I Turniej Piłkarski Rycerzy Kolumba w Zaleszanach nie był typowy. Drużyny rywalizują ze sobą, ale w umiejętności strzelania rzutów karnych.

Do turnieju zgłosiło się 31 zawodników, którzy reprezentowali Publiczne Szkoły Podstawowe w Kotowej Woli, w Majdanie Zbydniowskim – Wólce Turebskiej, w Pilchowie, w Skwierzynie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zbydniowie i Zespół Szkół w Zaleszanach.

Liczyła się precyzja strzału   Liczyła się precyzja strzału Archwum prywatne - Bramka została podzielona na strefy punktowe i trzeba było się bardzo starać, aby trafić w prawe lub lewe okienko bramki, gdyż tam były najwyżej punktowane pola. Każdy z zawodników miał do dyspozycji strzały próbne, ale nie wszyscy korzystali z tej możliwości i oddawali z marszu strzały konkursowe – opowiadał Tadeusz Guźla, jeden z organizatorów.

Rywalizacja w karnych   Rywalizacja w karnych Archwum prywatne Po ukończeniu przez wszystkich zawodników serii strzałów, okazało się że potrzebna jest dogrywka o drugie miejsce pomiędzy dwójką startujących. Do dogrywki doszło również o miejsca od czwartego do piętnastego. W czasie liczenia punktów przez komisję sędziowską, uczestnicy zawodów mogli posilić się przygotowanymi smakołykami. Najlepszym fachowcem w strzelaniu rzutów karnych okazała się Daria Zielińska z Zespołu Szkół w Zaleszanach, drugie miejsce zajął Franciszek Sądaj z tej samej szkoły, zaś trzecie Kacper Łebek z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Zbydniowie.

Zwycięzcy konkursu   Zwycięzcy konkursu Archwum prywatne Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w Turnieju Piłkarskim Rycerzy Kolumba oraz sportowy worek z niespodzianką, zaś zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 15 zostali uhonorowani dodatkowymi nagrodami rzeczowymi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy