Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ćwierć wieku w eterze

Radio Leliwa to nie tylko najstarsza rozgłośnia w południowo-wschodniej Polsce, ale także jedna z najbardziej lubianych i słuchanych stacji.

Pierwszy program wyemitowano 16 października 1992 r., gdy grupa amatorów i miłośników radia postanowiła stworzyć w Tarnobrzegu rozgłośnię radiową. Początkowo obejmowało ono swoim zasięgiem miasto i najbliższą okolicę. Dziś Radio Leliwa to nie tylko najstarsza rozgłośnia w południowo-wschodniej Polsce, ale także jedna z najbardziej lubianych i słuchanych stacji. Dzięki wybudowaniu kolejnych nadajników zakres słyszalności znacznie się powiększył i obejmuje rejon od Kolbuszowej przez Kraśnik, po Opatów, Staszów, Mielec, Sandomierz, Stalową Wolę i Janów Lubelski.

Ćwierć wieku w eterze   Załoga Radia Leliwa ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Z okazji ćwierćwiecza lat działalności odbyła się uroczysta gala. Jak podkreślał Bogusław Szwedo, założyciel i prezes radia, były to lata pełne wyzwań i ciężkiej pracy, aby utrzymać się nie tylko na rynku medialnym, ale przede wszystkim w sercach słuchaczy. Dziękując współpracownikom i osobom związanym z historią Radia Leliwa, mówił, że to właśnie dzięki pasji każdego z dziennikarzy radio jest blisko swoich słuchaczy.

Ćwierć wieku w eterze   Życzenia od bp. Nitkiewicza ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Obecny na jubileuszowym spotkaniu bp Krzysztof Nitkiewicz zauważył, że rozgłośnia uważnie obserwuje rzeczywistość lokalną, bez sztucznego kreowania wydarzeń. Oferuje ludziom to, czego potrzebują, w tym również tematykę religijną. Chociaż nie posiada statusu radia katolickiego, Leliwa informuje o inicjatywach i wydarzeniach kościelnych, użyczając swoich fal diecezji sandomierskiej do głoszenia przesłania chrześcijańskiego.

Ćwierć wieku w eterze   Koncert ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Galę uświetnił występ Georgija Agratiny na fletni Pana i cymbałach oraz Roberta Grudnia na fortepianie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama