Nowy numer 43/2020 Archiwum

Maryjny październik

- Odmówienie całej części różańca trwa zaledwie 25 minut… To jedyne 25 minut z 1 tys. 440, które otrzymujemy od Boga każdego dnia - zapewania ks. Jan Kardaś, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Kocudzy.

W parafii jest dziesięć kółek różańcowych żeńskich i pięć męskich.

-W różańcowych modlitwach polecane są zarówno sprawy Kościoła powszechnego, jaki i parafii, w tym zwłaszcza trwająca od ponad pięciu lat budowa kościoła. Przez cały rok modlimy się indywidualnie lub w rodzinach, w październiku zaś również w świątyni. Przychodzi sporo wiernych, mimo iż jest to miesiąc zbioru powszechnie tutaj uprawianych malin - dodaje ks. Jan.

Dużą troską proboszcza jest fakt, iż zbyt mało młodych ludzi przyłącza się do różańcowych kół. Stąd jego pomysł, aby takie koła tworzyć w szkołach. Dwa działają już w miejscowym gimnazjum.

Różaniec   Różaniec
...jak i dorośli
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Uczniowie różańcowe tajemnice zmieniają na pierwszej katechezie w każdym miesiącu. Zapewniam ich, że przynależność do koła różańcowego to wielkie dobrodziejstwo. Mam nadzieję, że w przyszłości, jako dorośli ludzie nie będą mieli oporów przed przystępowaniem do różańcowych kół, gdyż będą wiedzieli na czym ta modlitwa polega - wyjaśnia proboszcz.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 8 października).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama