Nowy numer 43/2020 Archiwum

Każdy może zagrać

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w nowo otwartej „przestrzeni ping-pongowej” w hali MOSiR-u w Tarnobrzegu zainaugurowano start dwóch ambitnych projektów „Enea Festiwal Tenisa Stołowego” oraz „Tenis stołowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Tarnobrzega i okolic”. Projekty zakładają popularyzację tenisa stołowego wśród mieszkańców miasta i regionu. – Do tej pory klub tenisa stołowego w Tarnobrzegu kojarzył się z drużyną wyczynową w której grają zawodniczki kadry narodowej i która z dużym powodzeniem startuje w Lidze Mistrzyń. Teraz chcemy tym sportem zainteresować szersze grono mieszkańców – mówił Zbigniew Nencek, trener i menedżer Siarki-ZOT Tarnobrzeg i kreator projektów.

Każdy może zagrać   Nowy sprzęt do tenisa stołowego ks. Tomasz Lis /Foto Gość W hali MOSiR-u stanęło już sześć nowych stołów i wykonano profesjonalną podłogę stwarzając doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny.

- Nasz projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, uczestników warsztatów terapeutycznych, którzy pod okiem trenerów będą mogli poznawać zasady i ją doskonalić. Wiele razy przychodzili do mnie rodzice, którzy wraz z dziećmi przychodzili na nasze mecze, z pytaniem, gdzie tu można pograć w tenisa stołowego. A my, poza naszą małą salą, nie mieliśmy im nic do zaoferowania. Nie chodzi nam o sport wyczynowy, ale o zachęcenie mieszkańców do korzystania z możliwości gry w odpowiednio przygotowanym miejscu. Dziś już takie miejsce jest i zapraszamy – dodaje trener.

Konferencję prasową poprzedził trening podczas którego młode adeptki tenisa wypróbowały zakupiony sprzęt i rozegrały mecze sparingowe.

Każdy może zagrać   Konferencja inaugurująca projekt ks. Tomasz Lis /Foto Gość - To, co dzisiaj otwieramy jest krokiem do przodu, myśleniem na przyszłość. Na pewno każdy dostrzeżony młody talent zostanie doceniony i będzie miał możliwość sportowego rozwoju – dodał trener.

W konferencji uczestniczyli Tomasz Poręba poseł PiS, Grzegorz Kiełb, prezydent Miasta oraz Zbigniew Nencek.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Enea SA oraz Fundacji PZU.

Każdy może zagrać   Pierwsze treningi Archiwum prywatne Przez dwa dni w rozgrywkach tenisa stołowego rywalizowali uczniowie tarnobrzeskich szkół w ramach Enea Festiwalu. Dziś zaproszono przedszkolaki na dzień otwarty z tenisem stołowym.

Więcej informacji o projekcie i zapisach na stronie http://kts-tarnobrzeg.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama