Nowy numer 43/2020 Archiwum

Machiny Leonarda da Vinci

Dorobek tego wielkiego człowieka renesansu można oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby modeli, jakie stworzył Leonardo da Vinci.

- Na ekspozycji prezentujemy tylko wybrane, będące wiernie odtworzonymi modelami, wykonanymi przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda. Obok tytułowych machin będzie można zapoznać się także z twórczością malarską słynnego artysty, na wystawie pokazujemy bowiem reprodukcje jego wielkich dzieł. Wśród nich te najbardziej znane: Mona Lisa i Dama z gronostajem - mówi Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Leonardo da Vinci   Leonardo da Vinci
...jak i kopie słynnych obrazów
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
Na wystawie znajdziemy dokładnie 24 zrekonstruowane wynalazki Leonarda oraz reprodukcje jego 19 obrazów.

- Ekspozycja ma charakter dynamiczny, edukacyjny i nowoczesny. Wśród prezentowanych modeli znajdują się prace interaktywne, które angażują widza do działania. Towarzyszy jej bogaty program edukacyjny dla wszystkich typów szkół oraz przedszkoli - dodaje pani Magdalena.

Wystawę można oglądać od 1 października 2017 do 11 lutego 2018 roku w Centrum Edukacji Dziecięcej Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama