Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ciasto marszałka

Fasola z Wrzaw posmakowała Belgom.

Okazją do jej promocji był bieg Polish Run, zorganizowany przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i ambasadę RP w Królestwie Belgii. Do udziału w nim zachęcała delegacja z gminy Gorzyce na czele z jej wójtem Leszkiem Surdy.

- To była znakomita promocja naszego regionu. Mogliśmy przekonać mieszkańców Belgii do naszych znakomitych smaków, ale przede wszystkim porozmawiać o współpracy w dziedzinie rozwoju gospodarczego i rolniczego naszej gminy - powiedział wójt.

Gośćmi honorowymi biegu rozgrywanego na dystansie 10 km byli między innymi Artur Orzechowski, ambasador RP w Królestwie Belgii i Bernard Nikaj, ambasador Kosowa.

Zawodom towarzyszył piknik rodzinny połączony z promocją gospodarczą Podkarpacia, w tym kulinarnych potraw.

- Przedstawiciele Gorzyc gościom i uczestnikom biegu zaserwowali ponad 20 różnych rodzajów potraw, wśród nich pasty z fasoli, delikatne sałaty z dodatkiem fasoli i pieczonej kaczki, sałatkę polską ze śledziem, burakiem i fasolą, pasztet z bakłażana, papryki i fasoli, kiełbasy fasolowe, wrzawską zupę białą, zupę gulaszową Barona Horocha, pierogi z dynią, ciasto marszałka, czyli wyborny sernik z fasolą, szarlotki z kruchym ciastem fasolowym oraz rogaliki na ciepło - wylicza Monika Zając z UG w Gorzycach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama