GN 42/2019 Archiwum

Ciepło, coraz cieplej

Trwają odbiory prac termomodernizacyjnych przy tarnobrzeskich przedszkolach.

- W pierwszej kolejności postawiliśmy na remonty samych budynków, zaś ich otoczenie oraz place zabaw zostaną odnowione później - informuje prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, który uczestniczył w odbiorze prac przeprowadzonych w Przedszkolach nr 7 i 17, znajdujących się na osiedlu Serbinów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż warunki zmieniły się diametralnie. Budynek został ocieplony, wymieniono wszystkie okna, które były stare i niestety nieszczelne. Zimą, nawet przy kaloryferach nastawionych na maksymalnie grzanie w salach temperatura była niższa od oczekiwanej. Teraz to już przeszłość. Ponadto zmodernizowana została cała instalacja grzewcza oraz zamontowane baterie fotowoltaiczne, które mam nadzieję przyniosą oszczędności - wylicza Dorota Poniatowska, dyrektor Przedszkola nr 17.

Ciepło, coraz cieplej   W Przedszkolu nr 17 będzie cieplej Marta Woynarowska /Foto Gość Oba obiekty przeszły pełną termomodernizację włącznie z montażem nowoczesnych sterowanych elektronicznie wymiennikowi. - Jest to zupełna nowość, pozwalająca dyrektorom oraz urzędnikom miasta ze swoich komputerów sterować ustawieniami temperatury oraz ogniw fotowoltaicznych - wyjaśnia Grzegorz Kiełb. - Prace prowadzone były w ramach projektu „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej”.

Koszt remontów obu przedszkoli wyniósł po nieco ponad 500 tys. zł, z czego 85 proc. stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Prezydent zapowiedział również powstanie w 2018 r. nowego żłobka miejskiego, który stanie na placu przy Przedszkolu nr 17. - Opiekę znajdzie w nim 60 dzieci. Pod koniec roku będziemy starali się o dotację z programu „Maluch plus”. Żłobek zaś musi powstać w przyszłym roku. W tej chwili mamy wybranego już projektanta - zapowiada prezydent Kiełb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama