Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przewietrz szafę

Masz spodnie lub bluzkę, które się "skurczyły", przyjdź i wymień je na nowe.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim organizuje w najbliższy czwartek i piątek, tj. 21 i 22 września niecodzienną akcję - „Podaj dalej!”.

- „Podaj dalej!”, czyli wielka wymiana ubrań, ale nie tylko. - Chyba każdy z nas ma odzież, która leży schowana w pawlaczach, szafach lub kartonowych pudłach. Nie pozbywamy się jej, bo liczymy, że jeszcze kiedyś ją założymy. A tymczasem może te rzeczy spodobają się komuś innemu - tłumaczy Renata Domka, dyrektor MGOK. - Dobre, fajne ubrania, zwłaszcza te dziecięce często lądują w śmietnikach lub niszczą się w piwnicy, a my nie tylko oferujemy możliwość pozbycia się ich, ale także zdobycia nowych, może atrakcyjniejszych, ciekawszych, do tego w miłej atmosferze sąsiedzkiego spotkania, któremu towarzyszyć będzie degustacja ekologicznych, zdrowych smakołyków. Akcja może być dobrą okazją dla rodziców, często skarżących się, że dzieci szybko wyrastają z ubrań, a później nie mają co z nimi zrobić. Podczas spotkania będzie można wymienić je na inne, większe.

Przewietrz szafę  

Organizatorzy podkreślają, iż podczas wymiany będzie obowiązywała zasada, że za jedną wziętą rzecz, należy zostawić jedną w zamian. Oprócz ubrań można także przynieść inne rzeczy, które są nam już zbędne lub zwyczajnie opatrzyły się, ale szkoda je wyrzucić. Przynosząc swoje rzeczy należy bezwzględnie pamiętać, aby były one w dobrym stanie oraz czyste.

Osoby chcące oddać odzież, ale niezainteresowane wymianą, mogą zostawić ją w MGOK, który rozdysponuje je najbardziej potrzebującym.

- W Baranowie Sandomierskim ruszamy z kampanią ekologiczną „Akcja segregacja”, której celem jest poinformowanie mieszkańców gminy o nowym systemie segregacji odpadów, a także promocja ekologicznego stylu życia oraz recyklingu, a taka wymiana odzieży to także rodzaj recyklingu - stwierdza Renata Domka.

W czwartek wymiana ubrań odbędzie się w siedzibie MGOK w Baranowie Sandomierskim, zaś w piątek w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. Obie akcje startują o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama