Nowy numer 42/2018 Archiwum

Serdecznie dobry człowiek

Relikwie z kości bł. Edmunda Bojanowskiego wprowadzono do świątyni Źródła Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.

Z inicjatywą ich sprowadzenia wyszła działają przy parafii rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wierni oddali część relikwiom   Relikwie
Wierni oddali część relikwiom
Siostry służebniczki
Pomysł z radością zaaprobował proboszcz ks. Marian Balicki i wystosował prośbę do domu generalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Dębicy o użyczenie relikwii.

O oprawę liturgii zadbały siostry służebniczki oraz dzieci i młodzież   Relikwie
O oprawę liturgii zadbały siostry służebniczki oraz dzieci i młodzież
Siostry służebniczki
Relikwie zostały uroczyście wprowadzone do świątyni 17 września podczas Mszy św. o godz. 12.15. przez przedstawicielki zgromadzenia siostry: Savię Alinę Bezak (delegatkę generalną), Eudoksję Zofię Twardowską (prowincjalną tarnowską) i Marię Haščákovą ( wikarię prowincjalną).

Wspólna fotka rodziny bł. Edmunda   Relikwie
Wspólna fotka rodziny bł. Edmunda
Siostry służebniczki
Obecne były również s. Alicja Elżbieta Zielińska oraz założycielka i prowadząca rodzinę bł. Edmunda przy świątyni Źródła Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli s. Ewa Kitlińska.
W ten uroczysty dzień podczas wszystkich Mszy świętych siostry służebniczki dbały o ich liturgiczną oprawę, a słowo Boże głosiła s. Ewa. W Eucharystii o 12.15 w liturgię aktywnie włączyły się też dzieci, młodzież no i oczywiście rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego.

- Relikwie zobowiązują. Członkowie rodziny bł. Edmunda postanowi więc, by przed Mszą św. siódmego dnia każdego miesiąca odprawiać nabożeństwo ku czci bł. Edmunda, serdecznie dobrego człowieka, jak o nim mówiono - powiedziała s. Ewa.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy