Nowy numer 46/2018 Archiwum

Z serca i z obowiązku

Konwój z pomocą dla Pomorzan wyruszył dziś z Gorzyc. Konkretnie zaś dla kaszubskiej gminy Linia.

Cztery ciężarówki i cztery strażackie busy pojechały z pomocą wartą co najmniej 100 tys. złotych.

- Nie liczymy kosztów transportu, a wyjazd każdego samochodu to przecież wydatek rzędu 3 tys. złotych - mówi wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

- Do akcji chętnie włączyli się mieszkańcy, szkoły, OSP, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia wędkarskie, LZS-y, producenci cegły oraz firmy transportowe - wylicza Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Najbardziej potrzebne były narzędzia...   Pomorzanie
Najbardziej potrzebne były narzędzia...
Andrzej Capiga /Foto Gość
Przekazywane dary to: wyprawki szkolne dla uczniów, środki czystości, piły, siekiery, łańcuchy, kaski, wycinarki oraz cegła. Cegłę przewiozą działające w gminie firmy transportowe. Środki czystości i wyprawki dostarczą zaś wozy ochotniczych straży pożarnych z Gorzyc, Sokolnik, Trześni i Furman.

...oraz środki czystości   Pomorzanie
...oraz środki czystości
Andrzej Capiga /Foto Gość
Dodatkowo podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Gorzyce, radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 10 tys. zł na odbudowę dróg w poszkodowanej gminie.

Podczas powodzi w latach 2001 i 2010 w gminie Gorzyce pod wodą znalazło się pięć z ośmiu sołectw. Z pomocą pospieszyli im wtedy mieszkańcy Gdańska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy