Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pielgrzymka z dożynkami

Pielgrzymka rozpoczęła się przy kaplicy pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego na zboczu Góry Witosławskiej. Trasa wiodła przez Przełęcz Witosławską, Bukowiany, Łężyce, Jałowęsy, Zochcinek. Uczestniczyli w niej studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Opatowa, mieszkańcy opatowskich parafii, sympatycy klasztoru oraz rodziny i młodzież, którzy pomimo ogromnego zmęczenia nie poddali się i dotarli na miejsce. Pątnicy wędrowali z wieńcami dożynkowymi. Suma dożynkowa został odprawiona o godz. 12.00 w kościele klasztornym, podczas której dziękowano Bogu za tegoroczne plony.

Wieńce dożynkowe   Wieńce dożynkowe Archiwum zakonne Po Mszy św. proboszcz parafii poświęcił ziarno pod zasiew na przyszłoroczne plony. To ziarno opatowscy rolnicy zabrali na swoje pola.

- Nasza parafia w dużej mierze obejmuje tereny rolnicze. Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd ciężkiej pracy rolnika i wyrazić naszą wdzięczność Matce Bożej Opatowskiej za tegoroczne plony. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie życzliwość wielu osób i instytucji oraz zaangażowanie – podkreślał o. Edgard Semeniuk, bernardyn. Następnie w ogrodzie klasztornym ośpiewano wieńce, wybrano najpiękniejszy z nich. Dalszą cześć uroczystości stanowił festyn z licznymi atrakcjami.

Zabawy podczas pikniku   Zabawy podczas pikniku Archiwum zakonne - Przede wszystkim chodziło nam o to, aby jak najmocniej zintegrować naszych Parafian i Sympatyków naszego klasztoru. Było coś dla ducha i dla ciała. Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Gwoździem programu był zespół Marcina Pokusy „iGramy z Pokusą". To był dobry dzień pełen modlitwy i dobrej zabawy – dodał ojciec Edgard.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy