Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka z dożynkami

Pielgrzymka rozpoczęła się przy kaplicy pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego na zboczu Góry Witosławskiej. Trasa wiodła przez Przełęcz Witosławską, Bukowiany, Łężyce, Jałowęsy, Zochcinek. Uczestniczyli w niej studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Opatowa, mieszkańcy opatowskich parafii, sympatycy klasztoru oraz rodziny i młodzież, którzy pomimo ogromnego zmęczenia nie poddali się i dotarli na miejsce. Pątnicy wędrowali z wieńcami dożynkowymi. Suma dożynkowa został odprawiona o godz. 12.00 w kościele klasztornym, podczas której dziękowano Bogu za tegoroczne plony.

Pielgrzymka z dożynkami   Wieńce dożynkowe Archiwum zakonne Po Mszy św. proboszcz parafii poświęcił ziarno pod zasiew na przyszłoroczne plony. To ziarno opatowscy rolnicy zabrali na swoje pola.

- Nasza parafia w dużej mierze obejmuje tereny rolnicze. Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd ciężkiej pracy rolnika i wyrazić naszą wdzięczność Matce Bożej Opatowskiej za tegoroczne plony. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie życzliwość wielu osób i instytucji oraz zaangażowanie – podkreślał o. Edgard Semeniuk, bernardyn. Następnie w ogrodzie klasztornym ośpiewano wieńce, wybrano najpiękniejszy z nich. Dalszą cześć uroczystości stanowił festyn z licznymi atrakcjami.

Pielgrzymka z dożynkami   Zabawy podczas pikniku Archiwum zakonne - Przede wszystkim chodziło nam o to, aby jak najmocniej zintegrować naszych Parafian i Sympatyków naszego klasztoru. Było coś dla ducha i dla ciała. Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Gwoździem programu był zespół Marcina Pokusy „iGramy z Pokusą". To był dobry dzień pełen modlitwy i dobrej zabawy – dodał ojciec Edgard.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama