Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkolne remonty

Trwają odbiory techniczne inwestycji realizowanych w tarnobrzeskich szkołach i placówkach podległych miastu.

Na pierwszy ogień poszły pomieszczenia - szatnie i toalety dla kibiców i sportowców - w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz podjazd dla niepełnosprawnych, który był bolączką ośrodka. - W ramach inwestycji została także wyremontowana niższa część dachu, dzięki czemu nie będzie już problemu z zaciekaniem. Wymieniono także wszystkie instalacje. Hala, nazywana nową, już taka nowa nie jest, liczy sobie bowiem 25 lat i od chwili oddania nie były w niej prowadzone żadne większe remonty - mówi Adam Strumiński, dyrektor MOSiR.

Koszt całości prac to 896 tys. zł, z czego połowa kwoty pochodziła z dotacji Krajowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Dzisiaj także odbyły się odbiory w kilku szkołach - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 tzw. Budowlance, Zespole Szkół im. ks. S. Staszica, popularnym Górniku, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz budynku wygaszanego Gimnazjum nr 1.

Szkolne remonty   Termomodernizacja internatu ma zakończyć się w połowie września Marta Woynarowska /Foto Gość

Największy zakres prac prowadzony był w Budowlance, gdzie generalny remont przechodził internat oraz budynek szkoły, w tym sala gimnastyczna, która zyskała zupełnie nowy parkiet.

- Zdecydowanie podniósł się standard całego budynku. Pokoje są odnowione, w każdym zostały zamontowane umywalki, wstawione nowe meble - informowała Dorota Sudoł, kierownik internatu. - Poprawiony został stan bezpieczeństwa, dzięki wymianie instalacji elektrycznej oraz przeciw pożarowej. W tym roku nasza szkoła będzie obchodzić 40-lecie powstania. Przez te wszystkie lata w internacie nie prowadzono większych remontów. Dlatego był to najwyższy czas na jego modernizację, tak by zaczął odpowiadać współczesnym standardom.

- Prace prowadzone w internacie objęte były trzema projektami - termomodernizacji i wymiany centralnego ogrzewania, który ma zakończyć się do 15 września, remontu trzeciego piętra, finansowanego w 100 procentach z pieniędzy miejskich oraz remontu parteru, pierwszego i drugiego piętra z wymianą wszystkich instalacji. Ten ostatni, którego odbiór odbywa się dzisiaj, był w 85. procentach dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - mówił Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega.

Szkolne remonty   Wyremontowana sala gimnastyczna w Budowlance Marta Woynarowska /Foto Gość

Modernizacje przeszedł również gmach szkoły. - Cała Budowlanka, sale, pracownie, korytarze zyskały nowy wygląd. Po 40 latach został wreszcie przeprowadzony generalny remont, co mam nadzieję cieszy zarówno uczniów, jak i ich rodziców - mówił Rafał Sawicki, dyrektor ZSP nr 3. - Należy dodać, że dzięki projektowi miejskiemu nowe wyposażenie zyskały dwie klasopracownie - odnawialnych źródeł energii i urządzeń sanitarnych oraz budowlana.

Remonty i modernizacje przeprowadzone w szkołach były dofinansowane z RPO Województwa Podkarpackiego.

- W połowie września będą kończone prace modernizacyjne przy pozostałych szkołach i przedszkolach tarnobrzeskich. Roboty toczą się na zewnątrz budynków, więc nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu placówek - dodał prezydent miasta. - Koszt niezakończonych jeszcze remontów to ponad 10 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama