Nowy numer 46/2018 Archiwum

Jak Groble stały się Bronowicami

Czytanie Wesela odbyło się także w Bibliotece Publicznej w Groblach, w gminie Jeżowe.

Imprezie patronowali wójt gminy, Gminne Centrum Kultury w Jeżowem i Biblioteka Publiczna w Groblach.

Pomyślano także nad doborem ról do prezentacji I aktu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Władze gminne reprezentował zastępca wójta Stanisław Szot, a przypadła mu rola Czepca - wójta Bronowic w dramacie. Dyrektor GCK Zbigniew Bednarz obsadził się w roli Dziennikarza. Poetą był nauczyciel i poeta Ryszard Mścisz, w roli księdza wystąpił ks. Kazimierz Lęcznar z Grobel, Gospodarzem zaś stał się Jacek Chudzik - mieszkaniec Grobel, nauczyciel matematyki i informatyki z ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Jeżowem.

Czytali także strażacy   Wesele
Czytali także strażacy
Ryszard Mścisz
Krystyna Jabłońska, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Jeżowem wcieliła się w rolę Haneczki, a wuefista z Grobel, Zbigniew Chowaniec, zagrał Jaśka. W obsadzie znalazł się także strażak Paweł Szewc, który zagrał Żyda. Najważniejsze role, Panny Młodej i Panna Młodego, przypadły Weronice Szewc i Michałowi Szelidze.

Państwo młodzi byli weselnie wystrojeni, na stole pojawił się piękny tort w kształcie książki, który na końcu został pokrojony i skonsumowany przy kawie i herbacie przez uczestników czytania i publiczność.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy