Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wypadek autokaru z pielgrzymami

Piętnastu pielgrzymów udających się z powiatu niżańskiego na Ogólnopolskie Dożynki w Częstochowie zostało rannych podczas wypadku autokaru.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 78, na odcinku Jędrzejów - Chmielnik. Około 2.30 autobus zjechał z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się. Przyczyny wypadku bada policja.

W wyniku wypadku 15 pielgrzymów zostało rannych (6 kobiet i 9 mężczyzn w wieku od 45 do 68 lat) i zostali odwiezieni do szpitali w Jędrzejowie i Pińczowie. Ostatecznie w kieleckich lecznicach hospitalizowane zostały trzy ranne osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadek autokaru z pielgrzymami   W wypadku ucierpiało 15 osób Archiwum Radia Kielce Reszta poszkodowanych pielgrzymów podstawionym autokarem wróciła do swoich domów. Wcześniej otrzymali pomoc medyczną i ciepły posiłek w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Wypadek autokaru z pielgrzymami   Wypadek pielgrzymów na dożynki na Jasnej Górze Archiwum Radia Kielce - Już podczas Mszy św. na Jasnej Górze modliliśmy się za poszkodowanych w tym wypadku pielgrzymów-rolników. Wyrażamy im i ich rodzinom nasze współczucie, zapewniając o modlitwie w ich intencji. Dziękujemy także służbom ratunkowym, strażakom i policji za szybką i profesjonalną pomoc rannym i poszkodowanym – powiedział ks. Stanisław Czachor, diecezjalny duszpasterz rolników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama