Nowy numer 37/2021 Archiwum

Tornistry już gotowe

Caritas Diecezji Sandomierskiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jej celem jest pomoc dzieciom i młodzieży z różnych parafii w skompletowaniu tornistrów oraz wyprawek szkolnych. Na ten cel przeznaczone zostały środki własne pozyskane z 1% podatku.

– Do akcji przystąpiło 30 parafii z naszej diecezji. Tornister wraz z wyprawką otrzyma 354 uczniów przedszkoli i szkół podstawowych. Tornistry różnią się wielkością oraz kolorystyką w zależności od wieku dzieci. Uczniowie z młodszych klas otrzymają cały zestaw, niezbędnych w szkole przyborów plastycznych, dodatkowo piórnik z wyposażeniem, worek na buty oraz pojemnik na drugie śniadanie. W skład wyprawki dla starszych klas wchodzić będą wszystkie przybory szkolne, w tym komplet geometryczny, kalkulator, cyrkiel oraz cały zestaw zeszytów potrzebnych do nauki. Koszt jednej wyprawki z plecakiem to średnio 80 zł – informuje Monika Dąbek.

Została przeprowadzona staranna kwalifikacja dzieci do otrzymania tornistra z wyprawką szkolną.

Tornistry już gotowe   Wyprawka szkolna ks. Adam Stachowicz – Rekrutacji do programu „Tornister Pełen Uśmiechów” dokonali nauczyciele ze szkół, z których pochodzą dzieci wraz z księżmi proboszczami, ponieważ to oni najlepiej znają sytuację swoich wychowanków. Dla rodziców zawsze początek roku szkolnego jest dużym wyzwaniem, aby mogli przygotować swoje dzieci do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapewniając im niezbędne wyposażenie – podkreśla ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

Tornistry już gotowe   Akcji patronuje bp K. Nitkiewicz ks. Adam Stachowicz Dnia 24 sierpnia, tornistry były pakowane przez młodzież z sandomierskich szkół, kleryków i pracowników Caritas na czele z jej Dyrektorem. Pomagał także bp Krzysztof Nitkiewicz, który jednocześnie patronuje tej akcji.

- Wielkim dobrodziejstwem dla polskich rodzin jest „Program 500+”. Nie zwalnia on nas jednak z obowiązku braterskiej miłości. A ta polega między innymi na dzieleniu się tym, co mamy. Jestem wdzięczny księżom, świeckim i parafiom, które włączyły się w akcję z tornistrami. Wydaje się, że warto by pomyśleć o rozszerzeniu akcji pomocy uczniom na kraje, gdzie toczy się wojna. Bo prawdziwa miłość nie zna granic i nie może być w żaden sposób racjonowana – zaznaczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Tornistry już gotowe   Przybory szkolne dla dzieci i młodzieży ks. Adam Stachowicz Diecezjalny finał akcji odbędzie się 30 sierpnia w Janowie Lubelskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama