Nowy numer 45/2018 Archiwum

Siła spokoju

Około 250 gimnazjalistów będzie kontynuowało naukę w drugich i trzecich klasach Liceum i Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli.

W obecnym roku szkolnym po raz pierwszy w popularnym katoliku pojawią się także uczniowie podstawówki: jeden oddział klasy pierwszej i czwartej i dwa klasy siódmej. W sumie około 60 dzieciaków.

- Wdrażanie reformy nie spowodowało konieczności zwolnienia nauczycieli. Część z nich dotknęła jednak obniżka liczby godzin chociażby dlatego, iż do nauczania w pierwszej klasie podstawówki zatrudniliśmy dodatkową osobą, ponieważ nauczyciele gimnazjalni nie zawsze mają kwalifikacje niezbędne do prowadzenia zintegrowanego nauczania - wyjaśnia dyrektor Liceum i Gimnazjum Katolickiego im. bł. J. Popiełuszki w Stalowej Woli ks. dr Tomasz Orzeł.

Szkoła jest też znana z oryginalnych sposobów autopromocji   Reforma
Szkoła jest też znana z oryginalnych sposobów autopromocji
Andrzej Capiga /Foto Gość
Zdaniem dyrektora likwidacja gimnazjum nie jest dla szkoły sytuacją komfortową, ponieważ przez prawie 10 lat istnienia gimnazjum wyrobiło sobie w Stalowej Woli dobrą opinię.

- Rzeczywistość jest jednak taka jaka jest i trzeba się z nią zmierzyć. Do reformy podchodzimy więc ze spokojem w myśl zasady, że trudności są po to by je rozwiązywać - dodaje dyrektor.

Szkoła podjęła więc duży wysiłek, by przekonać rodziców do wybrania katolickiej podstawówki.

- Prowadziliśmy zakrojoną na szeroką skalę akcję promocyjną zarówno w stalowowolskich parafiach, jak i podczas kapucyńskiego pikniku. Najlepszą promocją jest jednak codzienna praca, która, podobnie jak w przypadku gimnazjum, da w przyszłości wymierne efekty w postaci większego naboru - zapewnia ks. Tomasz Orzeł.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy