Nowy numer 28/2018 Archiwum

Świętemu Janowi Pawłowi

Taki tytuł miał koncert, jaki odbył się w klasztorze braci mniszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie.

Koncert zorganizowano w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola-Rozwadów 2017. Przed stalowowolską publicznością wystąpili Małgorzata Walewska - mezzosopran i Robert Grudzień - organy i fortepian.

M. Walewska zaśpiewała pieśni sakralne, w tym dwie arie Jerzego Fryderyka Händla.

- Zapewne słyszcie je często w kościele przy różnych okazjach, ponieważ bardzo dobrze brzmią z organowym akompaniamentem. Nie nawiązują jednak do religijnych treści - wyjaśniła mezzosopranistka.

Wszystkie koncerty odbywają we wtorki o godz. 19 w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie. Honorowy patronat nad nimi sprawują Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, oraz Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Finał nastąpi 29 sierpnia i poświęcony będzie bł. Honoratowi Koźmińskiemu, kapucynowi, naśladowcy św. Franciszka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma