Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zawór już bezpieczny

Nowy rok szkolny wszystkie dzieci z Przedszkola nr 3 rozpoczną w swojej placówce.

Dzisiaj odbył się oficjalny odbiór wyremontowanych pomieszczeń, które w marcu br. zostały zalane wodą z powodu awarii zaworu. Generalny remont przeszły dwie sale - maluchów oraz sześciolatków. Odnowione zostały również łazienki dla dzieci.

- Remont rozpoczął się pod koniec czerwca i przeprowadziła go staszowska firma Elkamen. Prace postępowały bardzo szybko, mimo, iż ich zakres był spory. Konieczne okazało się wykonanie nowych wylewek na podłogi, które wyłożone zostały panelami. Ponadto skuwane były zalane tynki, w łazienkach natomiast położono nowe płytki. Wymalowana została także piwnica, która mocno ucierpiała - wylicza Bożena Dryka, zastępca dyrektor Przedszkola nr 3 im. Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu. Za pieniądze z odszkodowania zakupiliśmy nowe meble i wykładziny dywanowe. Chcemy, by dzieci 1 września weszły do kolorowych, pięknie odnowionych sal.

Zawór już bezpieczny   Nowe meble Marta Woynarowska /Foto Gość

Zadowolenia z szybkiego postępu i efektu prac nie krył podczas odbioru prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb. - Dzieci same wybrały kolorystykę ich sal, która trzeba przyznać jest bardzo miła i ciepła. Koszt inwestycji wyniósł 97 tys. zł, od ubezpieczyciela otrzymaliśmy 28 tys., który wypłacił ponadto 10 tys. zł za tzw. mienie ruchome. Oprócz remontu sal, wymienione zostały instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna. Ten zakres prac dotyczył zalanego pionu - informował Grzegorz Kiełb.

Zawór już bezpieczny   Prezydent zapowiedział wymianę instalacji także w ;pozostałej części budynku Marta Woynarowska /Foto Gość

Do zalania sal doszło podczas dni wolnych, z 12 na 13 marca. Sprawcą okazał się wadliwy zawór przy spłuczce w łazience na pierwszym piętrze. - Kiedy rano w poniedziałek weszliśmy do przedszkola okazało się, że w salach maluchów i sześciolatków oraz piwnicy stoi woda. Ponieważ oba pomieszczenia musiały być wyłączone z użytkowania, z pomocą przyszło nam Przedszkole nr 5, które przyjęło jedną z naszych grup, druga natomiast została przeniesiona do naszej sali gimnastycznej - wyjaśniła Bożena Dryka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL