Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wykręcili stojaki

187 tys. 207 km wyjeździli rowerzyści ze Stalowej Woli i dzięki temu Fundacja All for Planet zamontowała w mieście gustowne, pomarańczowe stojaki na rowery.

 

Rowerzyści ze Stalowej Woli, a było ich 442, rywalizowali o stojaki z innymi miłośnikami jednośladów w kraju i zajęli w tej rywalizacji 15. miejsce. Najlepszy cyklista, w ciągu pięciu miesięcy, wykręcił aż 7 tys. 800 km.

- Każdy rowerzysta, w ankiecie zgłoszeniowej do kampanii Kręć Kilometry wskazywał lokalizację, gdzie takie stojaki powinny się znaleźć. Wybór cyklistów ze Stalowej Woli padł na okolice Miejskiej Domu Kultury, biblioteki międzyuczelnianej oraz hali targowej. I tam też zostaną dziś zamontowane - powiedział radny miejski Łukasz Durek.

Montaż stojaków   Sukces cyklistów
Montaż stojaków
Andrzej Capiga /Foto Gość
Głównym celem akcji Kręć Kilometry jest jednak propagowanie aktywności fizycznej, w tym przypadku poprzez jazdę na rowerze.

- Jazda na rowerze to świetny sposób spędzenia wolnego czasu, który dodatkowo ma dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł. Podczas podróży rowerem wdychamy pokłady świeżego powietrza, a co za tym idzie podnosi się nam poziom endorfin, które mają kluczowy wpływ na nasze samopoczucie - dodał radny, inicjator tej akcji w Stalowej Woli.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy