Nowy numer 46/2018 Archiwum

Solidarność zamknięta

Od jutra ważna komunikacyjna arteria Stalowej Woli będzie zamknięta aż do połowy przyszłego roku.

Rozpoczyna się bowiem strategiczna inwestycja dla miasta, w tym szczególnie dla Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej (SSG). W przyszłości rozwiąże ona wszystkie problemy związane z dojazdem i wyjazdem ciężkiego sprzętu ze strefy oraz Huty Stalowa Wola.

Ruch będzie kierowany najpierw do drogi krajowej (ul. Energetyków), a następnie do obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która ma być gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku.

Prezydent Stalowej Woli podał jej szczegóły   Inwestycja komunikacyjna
Prezydent Stalowej Woli podał jej szczegóły
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Roboty ziemne już się rozpoczęły. Wykopy w najniższym punkcie, pod torami kolejowymi, będą miały ponad 6 m głębokości. W ich efekcie za kilka miesięcy powstaną dwa wiadukty: kolejowy i drogowy. Oczywiście, trzeba się liczyć z czasowym zamknięciem torów: pierwszego już w październiku, a drugiego na wiosnę przyszłego roku - powiedział prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Od jutra ul. Solidarności będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Grabskiego do drogi prowadzącej do tzw. tlenowni   Inwestycja komunikacyjna
Od jutra ul. Solidarności będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Grabskiego do drogi prowadzącej do tzw. tlenowni
Andrzej Capiga /Foto Gość
Ten etap prac, który zakończy się w sierpniu przyszłego roku, będzie kosztował 26 mln zł (10 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego).

W następnym etapie powstaną jeszcze dwa ronda: na ul. Energetyków i ul. Grabskiego. W ten sposób jesienią 2018 roku ruch do i ze SSG będzie odbywał się już płynnie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy