Nowy numer 50/2018 Archiwum

Muzyczna uczta

Koncertem kameralnym w kościele pw. św. Floriana w Stalowej Woli rozpoczęły się Powiatowe Spotkania z Muzyką.

Koncerty, których organizatorami są starostwo powiatowe w Stalowej Woli oraz Fundacja Wspierania Kultury „Amadeusz” będą się odbywać także na zamku w Zaklikowie i dworku Horodyńkich w Zbydniowie.

- Obecne koncerty są kontynuacją Spotkań z Kulturą, które w ubiegłym roku odbywały się tylko w Zaklikowie. Ich cel jest oczywisty, czyli zapoznanie mieszkańców powiatu z muzyką poważną i promowanie młodych zdolnych muzyków. Trzeba przypomnieć, iż Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Stalowej Woli ukończyło wielu znanych muzyków, w tym Ewa Strusińska, Konrad Mastyko i Olga Stępień - powiedziała Magdalena Pamuła, prezes Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”, były 24. letni dyrektor stalowowolskiej szkoły muzycznej.

Fundacja, oprócz Powiatowych Spotkań z Muzyką, prowadzi też cykl koncertów „Z muzyką przez dzieje miasta” (od maja do grudnia).

Podczas dzisiejszego koncertu zaprezentowali się Jacek Ciołczyk ze Stalowej Woli (fortepian) i Jarosław Wanecki (flet).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy