Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wreszcie jest

Na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin został oddany pierwszy plac zabaw.

Jest to pierwsze i jak na razie jedyne miejsce zabaw dla najmłodszych. – Budowa placu została zgłoszona do budżetu obywatelskiego w ramach projektów osiedlowych w ubiegłym roku i decyzją mieszkańców przekazana do realizacji – mówi Waldemar Stępak, przewodniczący zarządu osiedla. – Koszt budowy wyniósł 109 tys. i przekroczył przewidywaną sumę, która opiewała na 100 tys. zł. Plac zabaw jest, jak planuje zarząd osiedla, pierwszą z kolejnych przewidzianych inwestycji na niezagospodarowanym dotychczas terenie, leżącym u zbiegu ulic Jana Długosza, 12 listopada oraz Stanisława Orła. – Chcielibyśmy, aby powstała tutaj publiczna przestrzeń dla mieszkańców Miechocina i tych młodszych, i tych starszych. W tym roku do budżetu obywatelskiego zgłosiliśmy propozycję budowy siłowni na wolnym powietrzu. Powoli zatem przystępujemy do zagospodarowania terenu, obejmującego spory obszar. Mamy nadzieję, że dzięki powstającym tu inwestycjom, stanie się on miejscem integracji wszystkich pokoleń. Z powstania placu zabaw cieszy się Tadeusz Micek, mieszkający naprzeciw niego.

– Od dawna prosiłem o budowę miejsca zabaw dla dzieci. Chyba wszystkie tarnobrzeskie osiedla miały już place, gdzie najmłodsi mogli się pobawić, tylko nie Miechocin. I wreszcie doczekaliśmy się. A jest to bardzo potrzebna inwestycja, bo jak się okazuje, na osiedlu przybywa młodych małżeństw i co za tym idzie – również dzieci. Jak zaobserwowałem, przychodzi tu wielu rodziców i dziadków z małymi pociechami – mówi mieszkaniec Miechocina. W ostatnim czasie w ramach budżetu obywatelskiego dobiegły końca prace przy ociepleniu budynku niepublicznego przedszkola oraz mieszkania komunalnego na osiedlu Sielec. Wartość inwestycji wyniosła 87 576 zł, a jej wykonawcą była tarnobrzeska firma „BUDOMEX”. Ponadto przy remizie strażackiej i Domu Osiedlowym w Ocicach oddany został parking samochodowy, którego wykonawcą był Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu. Koszt inwestycji to 26 542 zł. Natomiast już w maju z nowego placu zabaw cieszyli się mali mieszkańcy osiedla Wielowieś. Plac wzbogacił infrastrukturę tzw. Aktywnego Parku Rozrywki „Stawik”, którego budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy