Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wycieczka do Piekła przejdź do galerii

Pięćdziesiątka tarnobrzeskich dzieci wypoczywała na kolonii w Sielpi.

Dwutygodniowy pobyt w Sielpi, miejscowości położonej w województwie świętokrzyskim w pow. koneckim, zorganizowało Stowarzyszenie ESTEKA z Tarnobrzega. W roku ubiegłym stowarzyszenie dla podobnej grupy dzieci i młodzieży przygotowało wypoczynek w Dąbkach koło Koszalina Tym razem uczestnicy kolonii byli zakwaterowani w pensjonacie o wdzięcznej nazwie „Kasieńka”. Dzieci miały do dyspozycji trzyosobowe pokoje z pełnym wyposażeniem sanitarnym, plac do gry w siatkówkę, badmintona oraz piłkę nożną. - Bynajmniej to nie jedyne walory tego miejsca - zaznacza Katarzyna Opioła, kierownik kolonii. - Sielpia to urocza miejscowość otoczona lasami i dorzeczami rzeki Czarnej. Samo ukształtowanie terenu zachęca do pieszych wędrówek. Dlatego też staraliśmy się, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. A, że aura nam bardzo sprzyjała to też czyniliśmy. Niesamowita frajdę sprawiała dzieciom kąpiel w Zalewie, plażowanie, pływanie rowerkami wodnymi, wycieczki piesze brodem dorzecza rzeki Czarnej czy „Piekielnym Szlakiem” do Piekła i na Czarcie Skałki - wylicza kolonijne atrakcje K. Opioła.

Wiele emocji dostarczały również organizowane konkursy karaoke czy na rzeźbę z piasku, zabawy w „zatrzymane w kadrze”, czyli przedstawienie kadru z ulubionej bajki lub filmu oraz turnieje sportowe na wesoło. W programie kolonii nie zabrakło także całodniowych wycieczek. Tu udało się połączyć historię z nowoczesnością, Dzieci zwiedziły ruiny zamku w Chęcinach oraz pałac Branickich, a następnie przeniosły się w świat naukowych doświadczeń i badań w Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Pobyt na kolonii był również doskonałą okazją do odpoczynku od komputerów oraz smartfonów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma