Nowy numer 49/2018 Archiwum

Huśtawki, zjeżdżalnia i ławki

Na tarnobrzeskim osiedlu Miechocin został dzisiaj oddany plac zabaw.

Jest to pierwsze i jak na razie jedyne miejsce zabaw dla najmłodszych.

- Budowa placu została zgłoszona do budżetu obywatelskiego w ramach projektów osiedlowych w ubiegłym roku i decyzją mieszkańców przekazana do realizacji - mówi Waldemar Stępak, przewodniczący zarządu osiedla. - Koszt budowy wyniósł 109 tys. zł i przekroczył przewidywaną sumę, która opiewała na 100 tys. zł.

Plac zabaw jest, jak planuje zarząd osiedla, pierwszą z innych przewidzianych inwestycji na niezagospodarowanym dotychczas placu, leżącym u zbiegu ulic Jana Długosza, 12 listopada oraz Stanisława Orła. - Chcielibyśmy, aby powstała tutaj publiczna przestrzeń dla mieszkańców Miechocina i tych młodszych, i tych starszych. W tym roku do budżetu obywatelskiego zgłosiliśmy propozycję budowy siłowni na wolnym powietrzu. Powoli zatem przystępujemy do zagospodarowania terenu, obejmującego spory obszar. Mamy nadzieję, że dzięki powstającym tu inwestycjom, stanie się on miejscem integracji wszystkich pokoleń.

Z powstania placu zabaw cieszy się Tadeusz Micek, mieszkający naprzeciw niego. - Od dawna prosiłem o budowę miejsca zabaw dla dzieci. Chyba wszystkie tarnobrzeskie osiedla posiadały place, gdzie najmłodsi mogli się pobawić, tylko nie Miechocin. I wreszcie doczekaliśmy się. A jest to bardzo potrzebna inwestycja, bo jak się okazuje na osiedlu przybywa młodych małżeństw i, co za tym idzie, również dzieci. Jak zaobserwowałem, przychodzi tu wielu rodziców i dziadków z małymi pociechami - mówi Tadeusz Micek. - Dobrze, że wreszcie teren ten będzie wykorzystany.

Odbiór inwestycji odbył się w obecności prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy